Uzun Boydan Tesettür Elbise Modelleri

Uzun Boydan Tesettür Elbise Modelleri
Tesettür Elbise Modelleri 28 Şubat 2020 892 defa okundu 1 yorum

Çok sık karşılaştığımız bir giyinme şekli. Tek bir parçadan oluşan ve bedeni boydan boya, baştan aşağı saran, adeta ham kumaşı alıp üzerine sarmışçasına. Uzun tesettür elbiseler çok farklı yaş grupları arasında popülerleşmiş bir giysi şu anda. Önceleri orta yaş üzeri annelerimizin giydiği kıyafetti. Günlere, sohbetlere giderken giyerlerdi. Ondan önce biraz daha kısa olanı moda trendi idi. Kapalı, açık her kesimin kullandığı bir modeldi. Bugün itibariyle içeride, dışarıda, gencinde, yaşlısında, zengininde fakirinde, köylüsünde, kentlisinde, kapalı giyinende, açık giyinende; kısacası toplumun her kesiminden bayanın tercih ettiği bir kıyafet olmuş durumda. Tesettür elbise modelleri kategorimizde yer alan bu konumuza ilgili görselleri de ekledik. Yazı bitiminde inceleyebilirsiniz. Uzun tesettür elbiseler konulu yazımız öncesi bir süre ara vermiştik. Uzun aramızdan evvelki son konumuz Bayan Çanta Modelleri kategorsinde 2017 Sonbahar Kış Çanta Modellerinde Öne Çıkanlar başlıklı yazımızı yayınlamıştık.

Uzun tesettür elbise günlük

Her ne kadar her ortamda, her şartta giymeye gayet uygun olsa da bu tür kıyafetlerin en ideal kullanımı günlük diye düşünüyorum. Tabi çok şık abiye tarzlarını dışında tutuyorum. Kabarık etekli, ışıltılı, tül detaylı uzun elbiselerin günlüğe kullanılamayacağı aşikar. Ancak gayet hafif kumaşların kullanıldığı, giyen kişiyi hanım hanımcık gösteren, basit kesimli, bol kesim boydan elbiselerin günlük kullanımı çok rahat oluyor. Tesettür uzun elbise modelleri yazlık olarak ilkbahar ve yaz sezonunda dış giysi olarak kullanılabiliyor ancak. Belki kış sezonunda da bir iç ortam giysisi olabilir. Tercih tamamen kullanacak kişide.

Uzun tesettür elbise günlük
Gizem Kış Pudra Doğal Kumaşlı Bahar Elbise

Tesettür uzun elbise modelleri ve fiyatları

Sevgili hanımlar biliyorum. Günümüzde ekonomi her şeyin önünde gelen bir halde artık. Aslında her şeyin önünde gelmemeli. Mesela manevi değerler her zaman önde olmalı. Maddiyat asla maneviyatı aşmamalı. İnsanı insan yapan hasletlerdir manevi değerler. Tabi para kolay kazanılamadığı için israfa kaçmadan, lükse özenmeden ihtiyacımız olanı temin etmek. Bu anlamda giysinin fiyatı tabi ki önemli. Hatta en önemlisi. Piyasada tesettür elbise fiyatları ne kadar sorusuna çok çeşitli cevaplar buluyoruz. Özellikle online alışveriş sitelerinde 39.90 TL’den başlayan fiyatlar normal kalitede bir kıyafet için çok uygun bir fiyat. Biraz daha iyisi olsun derseniz 100 TL üzerine katlayarak çıkmanız gerekiyor. Tabi bunlar lüks kesime hitap eden modellerin fiyatları değil.

Hanımlar bir de şunu söylemeden geçemeyeceğim; biz kadınlar maharetli varlıklarız, hamaratız, elimizden gelmeyen bir şey yok. Allah öyle yaratmış. Neden kendimiz tasarlayıp dikmeyi düşünmüyoruz elbisemizi. Zaten günlük hayatta giyeceksiniz. Bu modelin çok basit bir kesimi var ve evinde dikiş makinesi bulunup az buçuk kullanabilenler için internette uzun tesettür elbise dikimi kalıpları ve dikiş tarifleri mevcut. Denemekte fayda. Var. Bizim elimizden bir şey kurtulmaz. Hadi bakalım.;)

Uzun tesettür elbise modelleri resim galerisi:

Örgü hobi meraklısı bir kadınım. Aslında örgü hobi işleriyle baya ilgiliyim. Tesettür giyimi tercih eden bir bayan olarak da tesetturkatalog.com sitesinde moda üzerine makale yazarlığı yapmaya çalışıyorum.

Siz de Fikirlerinizi Paylaşabilirsiniz

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.