Klasikten Vazgeçemeyenlerin Tercihi Pardösüler ve Aker

Klasikten Vazgeçemeyenlerin Tercihi Pardösüler ve Aker

Geçmişten günümüze tesettür giyimin tek değişmeyen klasiği. Tabi ki pardösüler. Ya da söyleyiş farkı ile pardesüler. Kimi anlayışa göre halen pardösü veya benzeri giysiler dışındaki diğer kıyafetler sonradan moda adına icat edilmiş uyduruk tesettürdür. Ancak zaman değiştikçe anlayış da değişiyor doğal olarak. Aslında biraz düşünüldüğünde haklılık payı var dedirtecek o kadar model türedi ki, bu da mı tesettürmüş demekten kendini alamıyor insan. Neyse ki pardesüler atölyelerde dikilmeye devam ediliyor. Yılların tesettür giyim markası Aker de bu talebi kurulduğu günden beri en iyi şekilde karşılayan bif firma. Aker giyim pardesü modelleri modern çizgisiyle, farklı tasarım yorumuyla klasik pardesü kalıbının biraz da olsa dışına çıkmış görünüyor. Aker giyim pardesü modelleri yazısından önce  Ferace Modelleri kategorisine ait Çok Zarif Baharlık Feraceler Aker’den yazısını paylaştık sizler için.

Aker yazlık pardesü modelleri

Pardesü, genel kullanımda serin ve soğuk havaların dış giyim ögesidir. Yine genel kullanımda bu giysinin erkek ve kadın versiyonları vardır. Ancak pardesüyü tesettür giyim ürünü olarak ele alacak olursak durum çok farklı hale gelir. Neden? Çünkü genel kullanımda pardesü soğuktan ve yağıştan koruyan bir giysi iken tesettür giyim ürünü pardesü, kadının bedenini tesettür için örten ve vücut hatlarını belli etmemeyi amaçlayan bir giysi rolüne bürünmüştür. Bu sebeple tesettür giyim pardesü modelinin yazlık versiyonu da vardır. Daha ince ve nefes alan türden gözenekli bir dokuya sahip yazlık kumaşlardan üretilen Aker yazlık pardesü modelleri ve bir de ilkbahar ve sonbahar sezonu için üretilen Aker mevsimlik pardesü modelleri mağazalarda ve kataloglarda boy göstermektedir. Konumuzun görsel galerisinde de bu ürünleri inceleme fırsatı bulacaksınız.

Aker büyük beden pardesü modelleri
Aker Büyük Beden Düğmeli Bej Pardösü V77050245

Aker büyük beden pardesü modelleri

Büyük beden ürünleri geçmişte olduğu gibi zor bulunan, özel olarak terziye sipariş verilen ürünler değil artık. Ekonomik imkanların genişlemesi, hazır giyim sektörünün bu paralelde büyük bir sanayi sektörü haline gelmesi, eskilerin tabiriyle bolluk büyük bedene de yaramış görünüyor.

Ekseriyetle büyük beden modellerin yer aldığı bu senenin Aker kataloğunda, klasikle moderni birleştirmiş, göze hitap eden tasarımlar ortaya çıkmış. Baharda daha çok tercih edilen bir model pardösü. Kışlık dış giyimine nazaran daha hafif kumaşlar, daha canlı renklerle bir araya getirilmiş. Aker büyük beden pardösülere haydi beraber göz atalım hanımlar. Söz yetmiyor göze…

Aker pardesü modelleri 2020 resim galerisi:

Siz de Fikirlerinizi Paylaşabilirsiniz

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.