İlkbaharda Aker Tunik Rüzgarı

İlkbaharda Aker Tunik Rüzgarı

Her yeni yıl, her yeni mevsim, her yeni sezon Aker’le başlar. Birbirinden göz alıcı, rengarenk, kendine özgü tasarımlara sahip Aker’ler askılardaki yerini almaya başladı. Bugün sizler için yazın en çok tercih edilen üst giysisi olan tunikleri, ancak Aker Tunikleri tanıtmaya çalışacağız. Tunik tam olarak nedir? Hiç düşündünüz mü? Yani bir nesnenin varlığı, tanımıyla başlar. Ne olduğunu bilmediğimiz şey yok hükmünededir belki de. Bu kadar felsefeden sonra tunik için şu tanımı yapabiliriz. Ekseriyetle pantolonla eşleştirilen, uzunluğu dizlere kadar uzanan, muhafazakar giyim kataloglarının daha çok benimsediği üst giyim türüdür. Uzun-kısa ve bol-dar seçenekleri olmakla beraber ortalama bir boy ve genişliği vardır. Şimdi böyle bir kıyafeti hanımlar çok tercih ediyor; ona da yazı içinde değineceğim. Ayrıca Aker tunik modelleri büyük beden seçenekleri de galerimizde yer aldığı için kısaca bahsi geçecek makale içinde. Aker tunik modelleri yazımızdan önce Tesettür Etek Modelleri konusunda Armine Giyim ürünleri tanıtımı kapsamında Kombinlerinizin Vazgeçilmezi Yeni Armine Etekler başlıklı yazımızı paylaşmıştık.

Aker uzun tunik modelleri

Her ne kadar tunik tanımıyla ifade ettiğimiz özellikler bu giysiye karşılık gelse de, tasarımcılar standarttan daha uzun, daha kısa, daha bol, daha dar kesim tunik çizebilmektedir. Bu durum eğer tunik tuniklikten çıkmadıysa, Nasreddin Hoca’mızın deyimiyle kuşa benzemediyse makuliyet ölçüsü içinde sayılır. O zaman tuniği bu şekilde kategorize etme konusu gündeme gelir. Kısa tunik modelleri, uzun tunik modelleri,dar kesim tunik modelleri vs vs… Aker giyim tunik modelleri kataloğunda tüm kategorilere cevap veren model çeşitliliği var olmakla beraber, uzun tunik modellerinin ağırlıkta olduğunu tereddüt etmeden söyleyebilirim.

Aker uzun tunik modelleri
Aker Kemerli Desenli Tunik V154060166

Aker tunik pantolon takım oluşturma

Tunikte desenli, motifli, çiçekli tarza çok alışık değilim. Daha ziyade düz, parçalı iki renk gibi tasarumlar benim için normal dairede yer alır. Nedeni sadece zevk tercihim değil. İnsan daha çok neyi görüyorsa onu kanıksıyor da ondan. Aker bu manada da farklılığını ortaya koyuyor. Çiçek desenli, beli kemerli modelleriyle bizlere farklı deneyimler sunuyor. Kısa elbiseyi anımsatan tunikleriyle farklı olmayı tadın diyor adeta. İnsan değişmekten korkmamalı. Kendi tarzını oluşturma diye bir deyim vardır. Kendi tarzımız denilen şey farklılıkla başlamaz mı? Tunik kataloğunda tunik pantolon tesettür takım da göremiyoruz. Ancak yine Aker pantolon modelleriyle çok uyumlu kombinler oluşturulduğunu, acaba bu takım model mi diye şüpheye düştükçe anlıyorum. Bu da görsellere bakarken sadece tunik modelleri olarak değil, Aker tunik pantolon takım kombin olarak da bakmanıza olanak sağlıyor.

Aker büyük beden tunikler
Aker Büyük Beden Çiçekli Tunik V159110158

Aker büyük beden tunikler

Aker Giyim büyük beden kategorisini çok dikkate alıyor ve büyük beden seçeneği olmayan hiçbir giysi türü üretmiyor. Bunu konusu geldikçe defaatle ifade ediyorum. Aker büyük beden tunik modelleri de koleksiyonda bu hassasiyetin ürünleri olarak yerini almış. Pantolonla kombinlenen bu XL üzeri tunikler üzerinde bulunduğu modellere çok yakışmış doğrusu.

Aker tunik modelleri ve fiyatları

Yazılarımızın sonunda bu artık gelenek oldu. Bu da bir çok ziyaretçimizden gelen fiyat nedir sorguları dikkate alınarak düşünüldü. Yani yazımızda işlediğimiz ürünün fiyatı hakkında da en azından üç aşağı beş yukarı fikir edinmenize yarayacak kadar ortalama bir fiyat belirtiyoruz. Aker 2020 tunik koleksiyonunda fiyatlar 124 TL’den başlıyor ve 349 TL civarında son buluyor. Üst sınır. Fiyatlar ortalama bence. Yüksek diyemem bu kalite karşısında.

Aker tunik modelleri 2020 resim galerisi:

 

MaharetliKadın

Örgü hobi meraklısı bir kadınım. Aslında örgü hobi işleriyle baya ilgiliyim. Tesettür giyimi tercih eden bir bayan olarak da tesetturkatalog.com sitesinde moda üzerine makale yazarlığı yapmaya çalışıyorum.

Siz de Fikirlerinizi Paylaşabilirsiniz

1 yorum yapılmış. Sende yorum yap

Yorum Yapmak İster misiniz?

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.